top of page

KDO JSME A JAKÁ JE
NAŠE VIZE?

Galerie ART Concept vznikla jako prostor pro prezentaci současného umění, především tuzemských žijících autorů. Naším cílem je veřejnosti představovat kvalitní výtvarná díla renomovaných umělců, kteří si již vybudovali své jméno na současném trhu s uměním, zároveň však návštěvníkům chceme prezentovat kvalitní a dosud neetablované autory, kteří na své výraznější prosazení teprve čekají. Pokud jste milovníkem umění a hledáte kvalitní a autentická díla naší doby, máte možnost poznat skrze naši galerii velmi zajímavé autory.

Umělecky navazujeme na více než dvaceti letou tradici aukční a prodejní Galerie ART Praha, která sídlí v samotném srdci Prahy na Staroměstském náměstí a prezentuje především klasické české a slovenské umění konce 19. a celého 20. století. S našimi zkušenostmi jsme se rozhodli vytvořit nový kulturní prostor, jenž nese významnou stopu uměleckého genia loci a má za cíl propojovat návštěvníka se současnými tendencemi, nejen ve výtvarném umění. 

Sídlíme v prostorách nádherné funkcionalistické budovy Mánesu nad protékající řekou Vltavou, mezi Slovanským Ostrovem a Masarykovým nábřežím. Galerii ART Concept najdete na levém ochozu, přímo vedle vodárenské věže. Moderní a nově zrekonstruované interiéry nabízí čisté prostředí prezentace širokého uměleckého spektra.

Funkcionalistický komplex budov Mánes, z roku 1930 architekta Otakara Novotného, stojí sám o sobě za návštěvu a nese dlouhodobou výstavní a kulturní tradici, ke které se hlásí také Galerie ART Concept.

manes_front.jpg

Galerie ART Concept je organizační složkou společnosti Galerie ART Praha, spol. s r. o., IČO: 481 17421,  Bořetická 2668/1, 193 00 Praha 9

Společnost je registrována u Městského soudu v Praze, složka C16981. 

bottom of page