top of page

VÁCLAV
BEDNÁŘ

26.10. - 12.11.

Dovolujeme si vás pozvat na výstavu obrazů a dalších uměleckých děl Václava Bednáře. Výstava bude probíhat od 26.10. do 12.11.,
Út - Pá: 14:00 - 19:00, v prostorách Galerie ART Concept, Masarykovo nábřeží 250, budova Mánes.

Václava Bednáře u nás můžete potkat,  po dobu výstavy bude v galerii často přítomen a rád vám výstavu osobně představí. 

Věříme, že vás tato výstava zaujme a bude se vám v našich galerijních prostorách líbit!

0f9cfd72-f68f-4955-a078-29f097a030ed.JPG

Václav Bednář (*1974) je velice osobitý a výtvarně velmi nadaný umělec, který se již proslavil v celosvětovém měřítku především díky své umělecké textilní tvorbě. Vytvořil mnoho designově jedinečných kusů oblečení, které mají ve svém šatníku například slavní The Rolling Stones. Jeho díla jsou součástí soukromých uměleckých sbírek newyorských sběratelů. Bednářova nejnovější tvorba přináší velmi hravou a barevně výraznou inverzní malbu na sklo, která vtáhne do svého světa nejednoho galerijního návštěvníka.

Na začátku byla moje tvorba velmi široká, než jsem se vypracoval a zdokonalil právě v technice malby na sklo.

V dětství jsem kreslil opravdu rád a často, a vždy jsem toužil osvojit si řemeslo starých mistrů, které jsem tolik obdivoval. Postupem času jsem objevoval nové a nové techniky tvorby, od malby barokních zátiší, přes malby portrétů až k abstrakci. Maloval jsem velké plakátové kompozice a velkoplošné malby na zdi. Díky tomu byla moje spotřeba barev stále vyšší a brzy mi na míchání barev nebyla dost velká žádná paleta. Když jsem přemýšlel, kde barvy míchat, náhle mi utkvěl pohled na tabuli kaleného skla, která se nasouvala do dřevěné vitríny, jíž jsem nechal před lety vyrobit u truhláře. A právě z ní - tím, že jsem ji překlopil sklem nahoru a na záda namontoval kolečka – jsem sestrojil velký pojízdný stůl, který dodnes používám jako velkou pojízdnou skleněnou paletu. Brzy poté jsem namaloval první obraz na sklo. Zajímalo mě, jak bude obraz na skle vypadat z druhé strany a právě v tomto okamžiku začala moje tvorba současných obrazů.

Začátky byly složité, plné experimentů, zdokonalování techniky nanášení barev, míchání činidel a pigmentů. Postupně však vznikal jakýsi předobraz dnešní tvorby, která má svou nezaměnitelnou formu, energii, dynamiku a myšlenku. Malé rozměry obrazů doplnily brzy i ty velkoformátové. Na každé instalaci se sám podílím a mám radost, když do prostoru, kam jsou obrazy zakoupeny zapadnou, a vnesou do něj energii, kterou do nich sám vkládám.

Má díla není potřeba analyzovat racionálním myšlením, spíše je vcítit a nechat na sebe působit energii, kterou vyzařují

zdroj: vaclavbednar.cz

bottom of page