top of page

MEZI HMOTOU A STÍNEM
JAKUB FLEJŠAR

8. 2. - 3. 4. 2024

Srdečně vás zveme na výstavu s názvem MEZI HMOTOU A STÍNEM, která představuje široké spektrum tvorby sochaře Jakuba Flejšara. Výstava probíhá od 8.2. do 3.4.2024. Otevírací doba Út - Pá: 13 - 19.

Kurátorem výstavy MEZI HMOTOU A STÍNEM  je Jan Beneš.

Vernisáž výstavy se uskuteční ve čtvrtek 8.2. od 18:00

"S autorovými díly se často potkáváme především ve veřejném prostoru, kdy přináší pro danou lokalitu něco navíc - krásu i podnět k zamyšlení” 

Jan Beneš - kurátor výstavy

Těšíme se na společná setkání!

KATALOG VÝSTAVY

 

PRODEJNÍ DÍLA

flejsar_vizual_FB.jpg

JAKUB FLEJŠAR (1980) – sochař, trenér snowboardcrossu. V letech 2002 – 2007 Vysokou školu uměleckou průmyslovou v Praze, v ateliéru Socha II. prof. J. Beránka.

Autorovu tvorbu charakterizují figury, postavy, hlavy a další fragmenty lidského těla, které ve tvůrčím vývoji autora nabývají postupně až abstraktních forem. Nejčastěji používaným materiálem je dřevo a kov. Tyto materiály vystihují autorův vztah k životu a odrážejí ústřední téma tvorby, jímž je otázka lidského bytí a smyslu existence. Plastiky připomínající průhledné, téměř robotické struktury vystihují autorovo vnitřní pochopení, že tělo je jen hmotnou schránkou, kterou rozpohybuje až smysly neuchopitelná, neviditelná složka - individuální bytí neboli duše. Flejšarovy práce nejsou reflexí žádné aktuální problematiky společnosti, ale nadčasovým zosobněním lidské existence, jejíž projev má v hmotném světě svůj začátek i zánik.

Od roku 2002 autor svá díla pravidelně vystavuje jak samostatně tak na společných výstavách u nás i v zahraničí. Jeho realizace je možné potkat nejen u nás, ale i v Německu, Japonsku, Svýcarsku, USA, Kanadě, Turecku či Řecku.

Kromě aktivní sochařské práce se léta věnuje také snowboardcrossu. Jako trenér Evy Adamczykové-Samkové se podílel na první zlaté olympijské medaili z tohoto sportu na ZOH v Sochi 2014 a na plno dalších velkých výsledcích českého snowboardcrossu.

bottom of page