top of page

PODZIMNÍ VÝSTAVY

2021

Připravili jsme pro vás bohatý podzimní program plný zajímavých a jedinečných výstav, které rozhodně budou stát za zhlédnutí!

PAVEL PŘÍKASKÝ 30. 9. - 22. 10. 2021

Pavel Příkaský (*1985) patří mezi nejosobitější představitele mladé, ale již silné a etablované generace současných malířů, kteří absolvovali Akademii výtvarných umění na konci prvního desetiletí nového milénia. Pro tvorbu Pavla Příkaského je vždy příznačný určitý hlubší zájem o prolínání mýtického, přirozeného a neustále proměňující se současné reality.

IMG_20210906_075903_604.jpg

VÁCLAV BEDNÁŘ 26. 10. - 12. 11. 2021

Václav Bednář (*1974) je velice osobitý a výtvarně velmi nadaný umělec, který se již proslavil v celosvětovém měřítku. Především díky své umělecké textilní tvorbě vytvořil mnoho designově jedinečných kusů oblečení, které mají ve svém šatníku například slavní The Rolling Stones. Jeho díla jsou součastí soukromých uměleckých sbírek newyorských sběratelů. Bednářova nejnovější tvorba přináší velmi hravou a barevně výraznou inverzní malbu na sklo, která vtáhne do svého světa nejednoho galerijního návštěvníka.

BEDNA´Rˇ - Sound of Colors - The DNA Collection, No. 25 Ocean.jpg

PAVEL BAXA 16. 11. - 3. 12. 2021

Pavel Baxa je umělecký designér a technolog, který dokáže mistrovsky kombinovat sklo, kámen a kov. Pomocí těchto materiálů tvoří jedinečné šperky, objekty a mnoho interiérových instalací. Za svého života se dokázal již výrazněji prosadit v zahraničí a jeho díla jsou součástí mnoha světových soukromých sbírek. Během tvůrčího procesu vynalézá své inovativní postupy a vytváří nové materiály. Z hlediska veřejného prostoru zde za zmínku stojí například Památník války za nezávislost v Estonském hlavním městě Tallin.

IMG_8502.jpg

LADISLAV VLNA 7. 12. - 7. 1. 2022

Ladislav Vlna (*1976) je malíř a sochař, který je známý především svou jedinečnou metalurgickou malbou. Tato osobitá technika, u které, zejména pomocí plamene, tvoří kovová "plátna" s portrétní či figurální tematikou je minimálně v rámci českého trhu nevídaná a rozhodně stojí za zhlédnutí a výraznější prozkoumání. Na jeho obrazech hraje výraznou roli také světlo, které dokáže měnit odstíny a výrazy této metalurgické malby.

VLNA - Touch.jpg

VĚŘÍME, ŽE VÁS PŘIPRAVOVANÉ VÝSTAVY ZAUJMOU A BUDEME SE TĚŠIT NA SPOLEČNÁ SHLEDÁNÍ!

bottom of page